Tandem paragliding Javorový - časté otázky

Kdy je možné letět a jak dlouho trvá letecká sezóna?
Létat je možné kdykoliv to povětrnostní podmínky a váš čas dovolí. Za příznivého počasí létáme denně. Letecká sezóna začíná zpravidla dnem kdy „sleze“ sníh a to je zpravidla přelom března a dubna. Konec sezóny je zpravidla v měsíci říjnu až listopadu. 

Jak zjistím zda je vhodné počasí?
Stačí vytočit kontaktní číslo : 608 637 014 nebo napsat e-mail na info@tandem-beskydy.cz , a hned se dozvíte, jestli se dnes létá nebo jak vypadá předpověď na další dny.

Co na sebe? 
Přes léto není potřeba se speciálně teple oblékat, stačí rifle, tričko, mikina nebo nějaká šusťáková bunda. Doporučena a velmi vhodná je pevná obuv. Pokud si oblečení náhodou zapomenete pak vám rádi půjčíme speciální větru odolné kombinézy. 

Doba letu? 
Let trvá průměrně kolem 20 minut ( podle druhu letu). Čas strávený ve vzduchu je možné po dohodě s pilotem prodloužit i na několik hodin(ovšem pokud to podmínky dovolí).


Kde budeme přistávat?
Standardně přistáváme na louce vedle parkoviště u lanové dráhy a někdy pokud to podmínky dovolí přistáváme i zpátky na start. 

Můžu si sebou do vzduchu vzít foťák nebo kameru?
Ano, je to možné a naši klienti to často využívají. Stačí si jen na start fotoaparát či kameru schovat pod bundu a pak ve vzduchu ji vytáhnout a točit a točit… 

Kde budu během letu sedět?
Budete sedět na pasažérské sedačce, která je připnuta dvěmi karabinami na přední část rozpěrek,které jsou připnuty na popruhy padáku. Budete tedy sedět při letu vpředu před pilotem. 

Létáte i v zimě? 
Četnost letů v zimě je minimální, jelikož meteorologické podmínky to většinou, jak to už známe z praxe z minulých let, moc neumožňují a pokud ano, je dnů vhodných pro létání velmi málo.


Máte pojištění na tandemový let?
Všichni piloti mají platné licence
tandemových pilotů, akreditovaných Leteckou amatérskou asociací ČR, mají sjednané zákonné pojištění na škody způsobené třetí osobě a jako jedni z mála máme také sjednané pojištění pro pasažéra. Všichni létáme na padácích testovaných podle německého DHV testu, s pravidelnou
technickou kontrolou u výrobce. Používané sedačky jsou certifikovány podle EN 1651 a pasažérské sedačky navíc obsahují testovaný 14 cm pěnový chránič. Také karabiny a záložní padáky používáme jen s řádnými testy. Bezpečnost pasažéra je u nás na prvním místě. .


Omezení?
Věk není nijak omezen, váha od 15 - 110 kg. Let není vhodný pro kardiaky, diabetiky a epileptiky. 

Chci to!! Co teď? Stačí si zatelefonovat na tel. 608 637 014 či napsat a doporučíme Vám některého ze zkušených pilotů létajících na terénu Javorový Vrch, se kterým se posléze můžete domluvit přímo na termínu.