Vápenné pece Vendryně

Napsal uživatel admin dne Feb 09

Vápenné pece se nacházejí v obci Vendryně, přilehlé obci města Třince. Jsou její dominantou a chloubou  a určitě stojí za to, je navštívit. Je to výborný výlet jak pěšky, tak třeba na kole a ocení jej nejen dospělí, ale také zkoumavé děti.

Vznik pecí se datuje na začátek 19 .století  a byly zřízeny za účelem těžby vápence jako nepostradatelné suroviny pro výrobu železa  ve vysoké peci Třineckých železáren. Provoz pecí byl ukončen v roce 1965.

Bylinné lázničky v Komorní Lhotce

Napsal uživatel admin dne Feb 09

Tradice těchto lázniček sahá až do roku 1860, kdy byly založeny.

I v současné době se zde tradují staré receptury a postupy pro přípravu léčivých koupelí.

Samozřejmě jsou zde nabízený také služby nové. K těm patří například masáže nebo prodej bylinných čajů.

 

Toto místo je jako stvořené k regeneraci těla i duše.

Hoďte starosti za hlavu, dopřejte si léčivou lázeň, k tomu příjemnou masáž a zakončete to například odpočinkem u šálku kvalitního čaje.

Uvidíte, že budete jako znovuzrozeni.

Hrčava

Napsal uživatel admin dne Feb 09

Obec Hrčava je po Bukovci nejvýchodnější obcí České republiky.

Lidé v této obci se v mnohých případech snaží žít tradičním životem.

Ač samotná obec není nikterak rozsáhlá, najdeme zde či v jejím bezprostředním okolí hned několik míst, která určitě stojí za zhlédnutí.

Velkým turistickým lákadlem je Trojmezí. Jedná se o bod, kde se protíná hranice tří států. České republiky, Slovenska a Polska. Najdete tam nejen kamenný pilíř, značící tento významný bod, ale také altánky, které zde vytvářejí hezké místo k odpočinku či rozjímání.

Chata Skalka

Napsal uživatel admin dne Feb 08

Chata Skalka se nachází nad obcí Mosty u Jablunkova ve výšce 910 metrů nad mořem. Byla vybudována v roce 1928. Její minulost je pestrá a né vždy veselá. 

V roce 1998 dokonce do základů vyhořela. Avšak díky sounáležitosti, lidské dobrotě, solidaritě, pomoci a semknutosti místního kraje se chata znovuobnovila a v současné době si můžete plně vychutnat její návštěvu. 

Na Skalce se můžete najíst i ubytovat a to v prostředí krásné Beskydské přírody. 

Chata Kamenitý

Napsal uživatel admin dne Feb 08

Celoroční ubytování i stravování nabízí chata Kamenitý ve svém kompletně zrekonstruovaném a nově vybaveném objektu. Nachází se v pěkném prostředí chráněné krajinné oblasti Beskydy. Okolí značí mnoho turistických tras, a v blízkosti se nachází další řada míst, které stojí za návštěvu.

Najdete zde potřebný odpočinek, posezení s grilem, děti zde mají k dispozici houpačky a prolézačky i velké travnaté prostranství před objektem.

Přijďte si zde vychutnat skvělou kuchyni, i ubytování za příznivé ceny a načerpat novou energii. 

Horská chata na Kotaři

Napsal uživatel admin dne Feb 08

Horská chata na Kotaři se nachází přibližně 5,5 km od středu obce Komorní Lhotka v nadmořské výšce 795 m.n.m a můžete se zde ubytovat i občerstvit.

Ubytovací kapacita je zde 32 lůžek. K dispozici vám je společenská místnost i letní terasa.

Z Kotaře se můžete vydat například po červené turistické značce na nedalekou turistickou chatu Prašivou, u níž se nachází moc pěkný starobylý kostelík.