Chata Skalka

Napsal uživatel admin dne Feb 08

Chata Skalka se nachází nad obcí Mosty u Jablunkova ve výšce 910 metrů nad mořem. Byla vybudována v roce 1928. Její minulost je pestrá a né vždy veselá. 

V roce 1998 dokonce do základů vyhořela. Avšak díky sounáležitosti, lidské dobrotě, solidaritě, pomoci a semknutosti místního kraje se chata znovuobnovila a v současné době si můžete plně vychutnat její návštěvu. 

Na Skalce se můžete najíst i ubytovat a to v prostředí krásné Beskydské přírody. 

Chata Kamenitý

Napsal uživatel admin dne Feb 08

Celoroční ubytování i stravování nabízí chata Kamenitý ve svém kompletně zrekonstruovaném a nově vybaveném objektu. Nachází se v pěkném prostředí chráněné krajinné oblasti Beskydy. Okolí značí mnoho turistických tras, a v blízkosti se nachází další řada míst, které stojí za návštěvu.

Najdete zde potřebný odpočinek, posezení s grilem, děti zde mají k dispozici houpačky a prolézačky i velké travnaté prostranství před objektem.

Přijďte si zde vychutnat skvělou kuchyni, i ubytování za příznivé ceny a načerpat novou energii. 

Horská chata na Kotaři

Napsal uživatel admin dne Feb 08

Horská chata na Kotaři se nachází přibližně 5,5 km od středu obce Komorní Lhotka v nadmořské výšce 795 m.n.m a můžete se zde ubytovat i občerstvit.

Ubytovací kapacita je zde 32 lůžek. K dispozici vám je společenská místnost i letní terasa.

Z Kotaře se můžete vydat například po červené turistické značce na nedalekou turistickou chatu Prašivou, u níž se nachází moc pěkný starobylý kostelík. 

 

Kolářová chata na Slaviči

Napsal uživatel admin dne Feb 08

Turistická chata na Slavíči leží na rozcestí několika turistických značek na odlesněném hlavním hřebeni Těšínských Beskyd. Můžete se zde vydat po žluté a následně červené turistické značce z Horní Lomné, nebo po zelené turistické značce z Hrachového, jakož i po modré turistické značce z Morávky. Možností, jak se dostat na Slavíč je více než dost.

Tato turistická chata nabízí restauraci a taktéž celoroční ubytování. Pořádají se zde školy v přírodě, soustředění, lyžařské kurzy.

Horská chata Studeničné

Napsal uživatel redakce dne Sep 16

Horská chata Studeničné se nachází v malebné části východních Těšínských Beskyd v obci Mosty u Jablunkova v  nadmořské výšce 712 m. n. m. Nabízí možnost stravování, jakož i dostatečnou ubytovací kapacitu. Pro návštěvníky je připraveno 47 lůžek ve dvou až čtyřlůžkových pokojích. Kromě restaurace můžete posedět v denním baru či vinárně. V letních měsících je vám k dispozici bazén s ohřívanou vodou, hřiště a ohniště. V zimě si přijdou na své především lyžaři, neboť sjezdové tratě jsou v bezprostřední blízkosti chaty.

Chata na Prašivé

Napsal uživatel redakce dne Oct 02

Chata na Prašivé je součástí chráněné krajinné oblasti Beskyd a leží v nadmořské výšce 706 metrů. Nabízí možnost ubytování (kapacita 23 osob) i stravování ve dvou stylových restauracích. Jedna je určená pro turisty a druhá pro ubytované hosty.

Ta je navíc vybavena dětským koutkem. Před chatou se nachází rozlehlé travnaté prostranství, vybízející k odpočinku i relaxaci. Spočinout můžete také na venkovní zahrádce, zatímco vaše děti budou řádit na houpačkách, které jsou zde k dispozici.

Horská chata Gírová

Napsal uživatel redakce dne Sep 12

Na tento turistický cíl se můžete vydat z Mostů u Jablunkova, přes Studeničné. Uvítá vás chata v klasickém stylu, nabízející ubytování i občerstvení, obklopena přírodou a klidem. Okolí chaty tvoří lesy i louka, vhodná k odpočinku a načerpání nové energie.

Dětem jsou k dispozici pískoviště a houpačky, a ubytování hosté jistě ocení možnost grilování ve venkovním krbu. Možná až nečakaný luxus na daný typ zařízení nabízí bezdrátové wifi připojení a hydromasážní vana.