Satinské vodopády

Napsal uživatel redakce dne Feb 08

Vodopády Satiny jsou zřejmě nejznámější vodopády v oblasti Beskyd.

Zdaleka nejsou nejvyšší ba naopak, řadí se k těm nejnižším, avšak jsou velmi krásné a proto také turisty a hlavně fotografy velmi oblíbené.
 

Nacházejí se na potoku Satiny v obci Malenovice a můžeme si je prohlédnout například cestou na Lysou Horu. Projděte se lesní stezkou a cestou uvidíte hned několik vodopádů a kaskád, které vám svou krásou zajisté učarují. 

Naučná stezka Mionší

Napsal uživatel admin dne Feb 08

Naučná stezka vede okrajovými částmi pralesa Mionší, který je domovem asi 110 druhů obratlovců, z toho 73 druhů ptáků. Druhové bohatství hub ho řadí mezi nejvýznamnější mykologické lokality u nás.

Jedná se o největší komplex přirozeného jedlobukového lesa karpatského typu na území České republiky.

Naučnou stezku dlouhou 7 kilometrů lemuje 10 naučných tabulí, díky nímž se turisté mohou seznámit s pralesem, aniž by narušovali jeho klid. Stezka je zpřístupněna od 1.července do 15. září. 

Lysá hora

Napsal uživatel admin dne Feb 08

Lysá hora se, která leží ve výšce 1323 m.n.m. je dominantou a současně nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Nachází se na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry.

Turisticky je velmi oblíbená a vyhledávaná, nejen pro své výškové prvenství, ale také z důvodu, že je obklopena opravdu přírodními skvosty, mezi které se řadí například vodopády Satiny, Mazák nebo Ondrášovy díry.